Monday
Tuesday
Wednesday
Thursday
Friday
Saturday
Sunday
12am
1am
2am
3am
4am
5am
6am
7am
8am
9am
10am
11am
12pm
1pm
2pm
3pm
4pm
5pm
6pm
7pm
8pm
9pm
10pm
11pm
  1. Monday Early Hours

    2 Triple B

  2. Radio on Toast

    Vanessa Nugent

  3. Nice & Easy

    John Vallins

  4. Many Voices, One Community

    2 Triple B FM

  5. The Au Eclectic

    Ash Sambrooks

  6. Wheel Pie Island

    Filthy the Bear

  7. Fruit of the Earth

    Ruth Kennedy

  8. Monday Triple B Overnight

    Triple B FM

  9. Tuesday Early Hours

    2 Triple B

  10. Country Music Mix

    2 Triple B

  11. Let's Talk

    Triple A FM

  12. National Indigenous News in Review

    National Indigenous Radio Service

  13. NIMA Chart Show

    Matty J

  14. The Tiki Lounge Remix

    Seth Jordan

  15. The Early Drive

    Pete Bufo

  16. The Free Zone

    Gary Naumann

  17. Free Dirt

    Rob Minogue

  18. Somethin' Else

    Mark Morris

  19. Classical for Everyone

    Peter Cudlipp

  20. Wednesday Early Hours

    2 Triple B

  21. Wheel Pie Island

    Filthy the Bear

  22. Celebrate Sounds

    Josh McGovern

  23. Storytime with Michael Vlasto

    Michael Vlasto

  24. Classical for Everyone

    Peter Cudlipp

  25. Universal Jukebox

    Leo Bradney-George

  26. The Trend with Sam V

    Sam Vallins

  27. Symmetry Sounds

    Pete Symmetry

  28. Wednesday Triple B Overnight

    2 Triple B

  29. Thursday Early Hours

    2 Triple B

  30. Radio on Toast

    Kye Ruigrok

  31. Many Voices, One Community

    2 Triple B FM

  32. Cinemascape

    Eastside FM

  33. Wellbeing

    Jack Hodgins

  34. Grassroots Replant

    Jenny F

  35. WideWorld

    Sandra Bailey

  36. Jazz Made in Australia

    Eastside FM

  37. What's Next

    Geoff Speed

  38. The Vinyl Countdown

    Pete Bufo

  39. The Googs Files

    Googs

  40. Friday Early Hours

    2 Triple B

  41. From the Freezer with TC

    TC

  42. Bundah on the Bees

    Bundah

  43. Off the Record

    Brian Wise 3RRR FM

  44. Roots'n'Reggae Show

    Sista Selecta

  45. Blues, Roots N Boots

    Jonny Dee

  46. Dirt Music

    Stuart Coupe

  47. Slipstream Radio

    Joe Newton

  48. Planet of Sounds

    Rob Minogue

  49. The Au Eclectic

    Ash Sambrooks

  50. Friday Triple B Overnight

    2 Triple B

  51. Saturday Early Hours

    2 Triple B

  52. Launch Your Weekend

    Googs

  53. The Mix Up

    Kye Ruigrok

  54. Sounds Good

    Vanessa Gould Nugent

  55. MNC Live – Saturday

    2 Triple B

  56. Bumps

    JS

  57. The Mechie Show

    Paul Mechie

  58. The Local Global Show

    Solomon Robson

  59. Somethin' Else

    Mark Morris

  60. Sunday Early Hours

    2 Triple B

  61. Blues Music Mix

    2 Triple B

  62. Messenger of Love

    Patricia Amundsen

  63. Real World Gardener

    2RRR FM

  64. Earth Matters

    3CR

  65. Chimes

    2SER

  66. Sunday Concert

    Bernadette Kelly

  67. Soul Quench with Lizzie

    Lizzie

  68. 45 RPM

    Wes Jay

  69. Sunday Blues / Easy

    Brian Francis

  70. The Tiki Lounge Remix

    Seth Jordan

  71. Sunday Triple B Overnight

    2 Triple B

Monday

12amMonday Early Hours
6amRadio on Toast
9amNice & Easy
12pmMany Voices, One Community
1pmThe Au Eclectic
3pmWheel Pie Island
5pmFruit of the Earth
7pmMonday Triple B Overnight

Tuesday

12amTuesday Early Hours
6amCountry Music Mix
9amLet's Talk
10amNational Indigenous News in Review
11amNIMA Chart Show
12pmThe Tiki Lounge Remix
2pmThe Early Drive
4pmThe Free Zone
6pmFree Dirt
8pmSomethin' Else
10pmClassical for Everyone

Wednesday

12amWednesday Early Hours
7amWheel Pie Island
9amCelebrate Sounds
10:30amStorytime with Michael Vlasto
12pmClassical for Everyone
2pmUniversal Jukebox
4pmThe Trend with Sam V
8pmSymmetry Sounds
10pmWednesday Triple B Overnight

Thursday

12amThursday Early Hours
6amRadio on Toast
8amMany Voices, One Community
9amCinemascape
9:30amWellbeing
10amGrassroots Replant
12pmWideWorld
2pmJazz Made in Australia
3pmWhat's Next
5pmThe Vinyl Countdown
7:30pmThe Googs Files

Friday

12amFriday Early Hours
7amFrom the Freezer with TC
9amBundah on the Bees
12pmOff the Record
1pmRoots'n'Reggae Show
2pmBlues, Roots N Boots
3pmDirt Music
4pmSlipstream Radio
6pmPlanet of Sounds
8pmThe Au Eclectic
10pmFriday Triple B Overnight

Saturday

12amSaturday Early Hours
6amLaunch Your Weekend
10amThe Mix Up
1pmSounds Good
3pmMNC Live - Saturday
4pmBumps
6pmThe Mechie Show
8pmThe Local Global Show
10pmSomethin' Else

Sunday

12amSunday Early Hours
6amBlues Music Mix
9amMessenger of Love
11amReal World Gardener
11:30amEarth Matters
12pmChimes
1pmSunday Concert
3pmSoul Quench with Lizzie
5pm45 RPM
7pmSunday Blues / Easy
9pmThe Tiki Lounge Remix
11pmSunday Triple B Overnight